Dzisiaj jest:

"Jeżyki"   " "Kubusie"   " "Krasnale"   "Muchomorki"   "Biedronki"
GRUPA I – "JEŻYKI"

Nauczycielki: mgr inż. Anna Wesołowska
                    Edyta Orzeł
                    Pomoc nauczyciela: mgr Edyta Jaruga
Woźna: Jolanta GramsJeżyki to grupa 3– latkow. Liczy 20 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 10 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

GRUPA II – "KUBUSIE"

Nauczycielki: mgr Bożena Maryjańska
                    mgr Aleksandra Słomińska
                    mgr Małgorzata Wołosiuk
Pomoc nauczyciela: Małgorzata Rucińska
Woźna: Ewa KasprzykGrupa "Kubusie" to dzieci 3–4 letnie.
Kubusie to radosne i ciekawe świata dzieciaki, poznajemy siebie nawzajem, panie i przedszkole.Najwięcej czasu poświęcamy na naukę samodzielności i wspaniałą zabawę, podczas której uczymy się wielu nowych i ciekawych rzeczy.Nasz dzień zajmują wesołe zabawy w kącikach tematycznych oraz różne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem.Bardzo lubimy śpiewać, tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami plastycznymi. Nasze ulubione piosenki to "Budujemy ciszę"i "Obiad", które towarzyszą nam codziennie.Często wychodzimy też na spacery i lubimy bawić się na placu przedszkolnym. Jesteśmy ciekawe świata i otwarte na innych, dlatego też z radością uczestniczymy w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, tańców i rytmiki.Po godzinach wypełnionych wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

GRUPA III – "KRASNALE"

Nauczycielka: mgr Barbara Mazurczak
                     mgr Aleksandra Słomińska
Woźna: Maria Król

Grupa "Krasnale" to dzieci 4 – 5 letnie.
My "Krasnale" nigdy się nie nudzimy. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą. Chętnie chodzimy do przedszkola. W każdy poranek witamy się piosenką "Good morning". Poprzez zabawę poznajemy świat oraz zasady, których trzeba przestrzegać, aby żyć w zgodzie. Jesteśmy samodzielni i koleżeńscy. Szybko uczymy się nowych wierszy i piosenek, również w języku angielskim. Uwielbiamy malować farbami, rysować, tworzyć prace z różnych materiałów oraz konstruować budowle. Dużo uśmiechu i radości sprawiają nam spacery oraz zabawy ruchowe na placu przedszkolnym.
W naszej grupie odbywają się różne zajęcia dodatkowe rozwijające nasze umiejętności i zainteresowania: rytmika i tańce.

GRUPA IV – "BIEDRONKI"

Nauczycielki: mgr Danuta Wójcik
                    mgr Aleksandra Słomińska
Woźna: Agnieszka Palikot

Grupa IV "Biedronki" liczy 20 dzieci, wśród których jest 13 dziewczynek i  7 chłopców. Wychowawcą grupy jest mgr Danuta Wójcik i mgr Aleksandra Słomińska, które starają się by każdy dzień sprawiał dzieciom radość, a na ich twarzach był zawsze widoczny uśmiech. Nasza grupa, to grupa dzieci najstarszych w przedszkolu, niektóre dzieci uczęszczają do naszej placówki już czwarty rok. Większość zespołu to 6-latki, które w ciągu całego roku będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. Czujemy się już prawie jak dorośli i tak się zachowujemy. Bardzo lubimy przychodzić do naszego przedszkola i wspólnie się bawić, bo dzięki zabawie zdobywamy nowe doświadczenia, wiadomości, umiejętności i sprawności. Najbardziej podobają nam się zabawy dydaktyczne, zajęcia ruchowe, plastyczne, rytmiczne i taneczne. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje z klocków i grać w gry dydaktyczne – układać, segregować, przewlekać różnorodne elementy. Uwielbiamy wycieczki i spacery, zabawy w terenie i ćwiczenia gimnastyczne. Chętnie wykonujemy trudne zadania i rozwiązujemy zagadki. W czasie spędzonym w przedszkolu będziemy poszerzać  wiedzę, rozwijać swoje umiejętności i zdolności. Przed nami bowiem ważne wyzwanie - wkroczenie w świat liter i liczb, dlatego zaczynamy interesować się książkami, literkami i cyferkami. Pomocne w tym zakresie będzie wykonywanie zadań w kartach pracy. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości, postaramy się z łatwością sprostać wszystkim tegorocznym wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nas czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju. Pozdrawiamy BIEDRONKI.

GRUPA V – "MUCHOMORKI"

Nauczycielki: mgr Wioletta Kalita
                   mgr Małgorzata Seweryniuk
Woźna: Iwona Wilk

Cześć, to my wesołe "Muchomorki". Nasza grupa liczy dwudziestu przedszkolaków, wśród których jest dziesięć dziewczynek i dziesięciu chłopców. Większość naszej grupy stanowią sześciolatki (16 dzieci), które w ciągu całego roku będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia nauki w szkole, a młodsze pięciolatki (4 dzieci) będą poszerzać swoje wiadomości i umiejętności aktywnie dorównując starszym kolegom i koleżankom. Nasza sala znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym. Uczymy się w grupie przestrzegania zasad zgodnego życia, ze szczególnym naciskiem na swobodne i kulturalne komunikowanie się wzajemne. W ciągu dnia mamy czas i miejsce na zabawę, naukę i wyjście do ogrodu przedszkolnego. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć poznajemy litery, uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Bardzo lubimy budować różne konstrukcje i grać w gry dydaktyczne – układać, segregować. Chętnie wykonujemy trudne zadania i rozwiązujemy zagadki. Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat. Często śpiewamy i tańczymy. Lubimy też tworzyć- nasze prace plastyczne są bajecznie kolorowe. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek, które czytają nam nasze panie. Czujemy się tu bezpiecznie i swobodnie. U nas nikt się nie nudzi i nie marudzi. Kreatywność, twórczość, głowa pełna pomysłów to nasza wspólna dewiza. Bardzo się cieszymy, że tworzymy taką wesołą, zgraną grupę.